EKO AKCIJA "EKO KUPA 2017."

Autor: Sanja Fabac, 9. 4. 2017.

Najbolji biolozi i ekolozi naše škole i ove godine su posjetili Gorski Kotar - zeleno srce Hrvatske, ovaj puta s kolegama iz Gimnazije Franje Petrića.

Naših 10 učenika 1. i 3. razreda ujedinili su snage s kolegama iz Gimnazije Franje Petrića  i zajedno sudjelovali na Eko akciji "Eko Kupa" u Brodu na Kupi 8. travnja 2017.
U pratnji profesorica biologije Sanje Fabac i Terezije Šabić sudjelovali su u čišćenju okoliša uz tok rijeke Kupe propješačivši 12 kilometara po prekrasnom krajoliku ovog dijela Gorskog Kotara.

Fotogalerija                   Video                       Mediji o akciji

Ovo je dvanaesta po redu eko akcija »Eko Kupa« u kojoj je osim naših učenika sudjelovalo 300 volontera iz brojnih drugih škola: učenici Pomorske škole Bakar,  gimnazijalci Prve riječke hrvatske gimnazije, Ekonomske škole Mije Mirkovića iz Rijeke, OŠ Trsat, OŠ Frana Krste Frankopana iz Broda na Kupi, OŠ Ob Rinži iz  Kočevja i strani studenti Erasmus projekta sa Sveučilišta u Rijeci.