Učenici na izložbi u Kneževoj palači

Početkom prosinca u Kneževoj palači otvorena je izložba pod naslovom “Glazbeni život Zadra u 19.stoljeću”. Izložbu je organizirao Državni  arhiv u suradnji s Narodnim muzejom Zadar.  Učenici naše škole danas su zajedno s profesoricama glazbene umjetnosti Jelenom Vlašić i Ivom Mustać Klarić pogledali izložbu i čuli nešto više od same autorice izložbe, muzikologinje dr. Katice Burić Ćenan.

Muzikologinja je ispričala više o zlatnom razdoblju zadarske glazbene prošlosti, točnije izložba prati šest tema iz glazbene prošlosti koje se tiču pojedinca, glazbenih društava te prostora u kojima su se glazbeno-scenska djela izvodila. Dočarano je kulturno-umjetničko djelovanje onoga vremena te značenje glazbe u Zadru u vrijeme 19.stoljeća.

Čuli smo više o glazbenicima iz obitelji Strmić i drugim glazbenicima iz Zadra, ali i o Filharmonijskom društvu te drugim glazbenim društvima koja su tada djelovala. Učenici su najviše zanimanja pokazali za zadarska kazališta - Nobile teatro i Teatro Verdi.

objavio: Jelena Vlašić IVA MUSTAĆ KLARIĆ   datum: 19. 1. 2018.

« Listopad 2018 »