Izložba "Nestvarnost istine"

Povodom međunarodnog Dana sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti naša škola ugostila je izložbu talentirane Sare Horvatić „Nestvarnost istine“, a na inicijativu naše nekadašnje učenice Dine Uglešić.

Riječ je o 23 crno bijele fotografije koje su nastale za Sarina posjeta Auschwitzu, koncentracijskom logoru za vrijeme Drugog svjetskog rata.

Izložba će biti otvorena još dva tjedna u crkvi svetog Dominika gdje će vas dočekati učenici naše škole i provesti kroz ovu zanimljivu izložbu. Radno vrijeme izložbe je od 9 do 14 sati svakog radnog dana. Povodom otvorenja premijerno je prikazan i kratki video uradak u kojem su sudjelovali i djelatnici i učenici naše škole pod redateljskom palicom učenice 3. e razreda Karle Birkić.

Izložbu je otvorio zamjenik župana Zadarske županije gospodin Šime Mršić dok su za glazbeni ugođaj bile zadužene učenice Patricija Brnin i Lucija Kolak.

Vodiči na izložbi su :

Jakov Jurlina i Frane Sladić, učenici prvih razreda, te  Sara Mijolović, Maria Janković, Karla Birkić, Mia Maraš, Ivana Vuksan Ćusa, Morena Longin, Marta Čolak, Tara Ćuća, Jan Mišković, Karla Glavić i Patricija Brnin, učenici trećih razreda.

Fotogalerija           Video

objavio: Tihana Magaš   datum: 26. 1. 2018.

« Prosinac 2018 »