Nastava glazbene umjetnosti izvan razreda

Autor: IVA Mustać Klarić, Jelena Plečko, 3. 3. 2018.

U petak  2. ožujka 2018. učenici 2.a,  4.d  i 4.e razreda s profesoricama Jelenom Vlašić i Ivom Mustać Klarić posjetili su crkvu sv.  Mihovila gdje ih je primio prof. Ivo Nižić, priznati glazbeni pedagog, skladatelj i dirigent.  Tom prilikom održao je kratko predavanje o povijesti orgulja, tog najsloženijeg  glazbala s tipkama. Učenike je upoznao s dijelovima  instrumenta  i  objasnio im i pokazao kako nastaje zvuk.

Poseban ugođaj priredile su neke od učenica školskog zbora na koru crkve kada su  višeglasno otpjevale a cappella pjesmu Perfect  Eda Sheerana uz voditeljicu Ivu Mustać Klarić.