SPOJ LIKOVNE I GLAZBENE UMJETNOSTI

U utorak, 13. studenoga 2018. nekolicina učenika naše škole u pratnji profesorica Ive Mustać Klarić, Ivanke Radulić i pedagoginje Mare Štrajn proveli su dan u Zagrebu u spoju glazbene i likovne umjetnosti.

U Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog uz zvuke Simfonijskog orkestra HRT-a pod ravnanjem Alana Bjelinskog odslušali su jedno od najizvođenijih djela klasične glazbe Slike s izložbe poznatog ruskoga skladatelja Modesta Petrovića Musorgskog koji je nadahnuće za svoje glazbeno djelo našao u slikama svog prijatelja Viktora Hartmanna.

Također su posjetili i Umjetnički paviljon koji ove godine obilježava 120 godina postojanja, a svoju obljetnicu proslavlja izložbom Vlaho Bukovac i Alexandre Cabanel – povijesni susret učenika i učitelja. Uz stručno vodstvo učenici su se tako imali priliku upoznati s više od 140 slika koje obuhvaćaju sve faze Bukovčevog stvaralaštva.

objavio: Administrator   datum: 14. 11. 2018.