Europa u školi

Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatska 25. put su organizirali međunarodno i nacionalno natjecanje za učenike i mladež „Europa u školi“ na razini Republike Hrvatske. Natjecanje je provodeno u literarnom, likovnom i glazbenom izričaju, a podijeljeno je u nekoliko kategorija različitih dobnih skupina.

Okvirna tema ovogodišnjeg natjecanja je bila 2019. godina Europskih izbora – YOUrope – radi se o tebi! Podtema likovnog izričaja dobne skupine od 18 do 21 godine starosti je bila Grafiti – Street Art, u kojoj je naša učenica 4.d razreda Lucija Čulina osvojila 6. mjesto s likovnim radom Rapsodija uličnog svijeta pod mentorstvom profesorice likovne umjetnosti Ivanke Radulić.

Završna svečanost natjecanja „Europa u školi“ upriličena je povodom proslave Dana Europe 9. svibnja 2019. godine u Europskom domu u Zagrebu na kojoj su uz prigodan program, učenicima čiji su radovi proglašeni najboljima i njihovim mentorima uručene nagrade i diplome.

objavio: Ivanka Radulić   datum: 9. 5. 2019.