Zasadi drvo, ne budi panj

Autor: Tihana Magaš, 24. 10. 2019.

U sklopu Dana kolektivne sadnje u Hrvatskoj pod motom "Zasadi drvo, ne budi panj" svoj doprinos dali su i učenici Gimnazije Vladimira Nazora s profesoricom Tihanom Magaš. Posadili su danas u školskom dvorištu tri sadnice smokve. Ova inicijativa pokrenuta je s idejom da svatko može zasaditi drvo i na taj način doprinijeti poboljšanju vlastite životne sredine, a ujedno i dati svoj doprinos borbi protiv klimatskih promjena . Inicijativa je putem Facebook grupe nedavno krenula iz Varaždina te je u kratkom roku privukla veliki broj zainteresiranih sudionika kojih je sada oko 15.000.