DRŽAVNO NATJECANJE „EUROPA U ŠKOLI“

Autor: Ivanka Radulić, 5. 5. 2021.

ž

Europski dom Zagreb u školskoj godini 2020./2021. organizirao je 27. natjecanje Europa u školi na razini Republike Hrvatske. Natjecanje je provedeno u literarnom, likovnom i glazbenom izričaju, a podijeljeno je u nekoliko kategorija različitih dobnih skupina.

Kako je pandemija uzrokovana Covidom – 19 jasno pokazala koliko je digitalizacija važna za naš suživot, okvirna tema ovogodišnjeg natjecanja je bila Digital EU – and YOU?!. Podtema likovnog izričaja za učenike trećih i četvrtih razreda srednjih škola je bila Program tvog kompjutera u kojoj je naša učenica Paola Kurić iz 4. E razreda osvojila 1. mjesto, a Ema Rašin iz 3. D razreda 4. mjesto pod mentorstvom profesorice likovne umjetnosti Ivanke Radulić.

Svečanost uručenja diploma i nagrada učenicima čiji su radovi osvojili prva mjesta održat će se u Europskom domu u Zagrebu, 10. svibnja 2021. godine povodom Dana Europe.

RAD EME RAŠIN:

RAD PAOLE KURIĆ: