CRTEŽ JELENE ŠKUNCA NAGRAĐEN NA 58. ŠIMIĆEVIM SUSRETIMA

Autor: Ivanka Radulić, 11. 6. 2021.

Organizacijski odbor 58. „Šimićevih susreta 2021.“ i Matica hrvatska – Ogranak Grude raspisali su Natječaj za najbolje radove mladih likovnih umjetnika namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola.

Tema ovogodišnjeg natječaja su bili stihovi pjesme MOJ KRAJ Antuna Branka Šimića koji su učenicima poslužili kao inspiracija za njihove likovne uratke – minijature maksimalnih dimenzija 15x15 cm u slobodnoj tehnici.

U kategoriji likovnih radova srednjih škola, nagrađen je crtež tušem i perom naše učenice Jelene Škunca iz 4.b razreda u kojem je kombinacijom crta i mrlja prikazala klasje i postigla optičku pokrenutost koja se spominje i u pjesmi.

Likovni radovi pristigli na natječaj su bili izloženi na svečanoj Akademiji održanoj 28. svibnja 2021. godine u Drinovcima kraj Gruda.