Učenici naše škole boravili su u Strasbourgu u Europskom parlamentu

Autor: Tihana Magaš, 9. 3. 2023.

Zahvaljujući prvom mjestu u sklopu projekta Škole ambasadora Europskog parlamenta na državnoj razini, učenici naše škole boravili su u Strasbourgu u Europskom parlamentu.  Učenici 4. c razreda i debatanti koji pohađaju EPAS program imali su priliku sudjelovati na EUROCOLI koju organizira Europski parlament. Ovog puta tema je bila „Mediji i demokracija: nastojanje Europske unije da iskorijeni dezinformacije“.

,,Tamo smo imali priliku poslušati intervjue Raphaela Glucksmanna, Delphine Colard te Adama Brosa. Postavljali smo im pitanja, debatirali s ostalim učenicima i glasali o raznim točkama i pitanjima o kojima smo tog dana razgovarali, poput pravih europarlamentaraca.
Uz to, prijedlog i rješenje naših učenika pobijedili su prilikom glasanja prisutnih srednjoškolskih europarlamentaraca iz čak 26 zemalja Europe. Ponudili smo rješenje za borbu protiv dezinformacija u javnom prostoru koje bi Europska unija trebala usvojiti" pojašnjava profesorica Tihana Magaš koja je zajedno s profesoricom Mateom Kolanović bila mentorica našim učenicima na ovom zanimljivim i jedinstvenom putovanju u Strasbourgu u Francuskoj.