Likovni rad Lu Ivoš osvojio 3. nagradu na natječaju ,,Ča u versin, riči i pinelu"

Autor: Administrator , 24. 4. 2023.

Na natječaj su pristigla 164 likovna rada, a u kategoriji srednjih škola, pod mentorstvom Ivanke Radulić, profesorice likovne umjetnosti, rad Lu Ivoš iz 4. e razreda pod nazivom „Babina kuća u kršu“ osvojio je 3. nagradu, dok su radovi učenika iz 4. D razreda Mije Banić „Šuma“, Petra Đokovića „Polja lavande“ i Helene Šarlija „Planine“ pohvaljeni radovi.

Povodom održavanja 32. Čakavske večeri, najstarije manifestacije u hrvatskom školstvu, O.Š. Bijaći, u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje, organizirala je i ove školske godine literarni, recitatorski i likovni natječaj ČA u versin, riči i pinelu.

Tema ovogodišnjeg natječaja, u kojoj su učenici pronalazili inspiraciju za likovne radove, bila je ,,ČA su lipi koluri i profumi cvića, vrtli, vinogradi, cile prirode i arije oko nas".

Čestitke svima!