Autor: Administrator , 25. 4. 2023.

Austrijska knjižnica „Dr. Alois Mock“, u suradnji s Odjelom za germanistiku Sveučilišta u Zadru, organizirala je Književni natječaj za poeziju i prozu za učenike njemačkog jezika osnovnih i srednjih škola Zadra i Zadarske županije. Tema natječaja bila je „Wenn ich mit meinem alten/jungen Selbst sprechen könnte, würde ich ihm/ihr sagen...“.Na natječaju su sudjelovali učenici 1.c, 1.f, 2.c, 2.e, 3.a, 3.c, 3.d, 4.b, 4.d i 4.f razreda te u svojim književnim radovima (pjesme u prozi, prozni tekstovi) iznijeli svoje ideje na zadanu temu. Bili su vrlo uspješni i ostvarili prva tri mjesta u svim kategorijama.

Dodjela nagrada kao i predstavljanje radova sudionika organizirani su na Svjetski dan knjige 24. travnja 2023. u Austrijskoj knjižnici „Dr. Alois Mock“.
Čestitamo mentoricama, profesoricama njemačkog jezika Ani Bjeliš i Suzani Matković te profesorici hrvatskog jezika Veroniki Jurković, a naročito svim učenicima koji su nagrađeni.
Lijepo je vidjeti osmijehe na vašim licima!
Lista nagrađenih učenika:
1./2.razred