Učenici posjetili HNK i odgledali predstavu ''Zapisi s igrališta''

Autor: Dubravka Marcelić, 19. 5. 2023.

Učenici 1. razreda u pratnji razrednice, prof. Dubravke Marcelić bili su u HNK-u Zadar na pretpremijeri predstave ,,Zapisi s igrališta" kako bi podržali svoju kolegicu, učenicu 1. a razreda naše škole, Nikolettu Martinov. Tema predstave je igra i vršnjačko nasilje. Radi se o autorskom projektu koji ističe važnost igre, govori o načinima igranja i preprekama za igru.

Dramska igra, u ovom slučaju, zabavno je sredstvo putem kojeg djeca uče o sebi, drugima i svijetu koji ih okružuje.
Nedostatak igre i prostora za igru je prepreka emotivnom, psihološkom i fizičkom razvoju djeteta i osnovna ideja predstave iz koje proizlazi problematika vršnjačkog nasilja.
Kazalište, koje je bilo prepuno učenika, na kraju je mlade glumce i autoricu Matiju Šango Šimurinu nagradilo gromoglasnim pljeskom.
Čestitke svim sudionicima i profesorici Matiji na još jednom uspješnom ostvarenju! Veselimo se još jednoj predstavi večeras u 19 sati.