Studenti germanistike održali radionice na temu „Kultura komunikacije”

Autor: Suzana Matković, ana bjeliš, 21. 5. 2023.

Povodom 10. obljetnice Austrijske knjižnice „Dr. Alois Mock” u našoj su školi studenti germanistike održali radionice na temu „Kultura komunikacije”. Radionice „Fake news”, „Falsche Freunde” i „Nonverbale Kommunikation” održane su od 15. do 19. svibnja 2023. u 3. f, 3. d, 2. d, 1. e, 1. f razredu u suradnji i dogovoru s profesoricama Anom Bjeliš i Suzanom Matković.

Cilj radionica bio je ukazati na elemente kulture komunikacije te osvijestiti načine komuniciranja kako bi učenici iste uspješno upotrebljavali u svakodnevnom životu.
U pripremi i izvedbi radionica sudjelovali su studenti Odjela za germanistiku Ana Anić, Linda Anić, Laura Kršlović, Filip Matijević, Robert Ordanić, Luana Skomeršić, Dora Ušić i Luna Kunecki uz mentorstvo prof.dr.sc. Anite Pavić Pintarić. Veliko hvala Odjelu za germanistiku, Austrijskoj knjižnici i našim učenicima koji su s lakoćom odradili sve postavljene zadatke.