Učenici na 7. velikoj debati u Zagrebu

Autor: Administrator , 23. 5. 2023.

Današnji su dan učenici debatnog tima "Bešumni" u sklopu programa ,,Škola ambasador Europskog parlamenta" proveli u Zagrebu. Prvi dio posjeta bio je rezerviran za sudjelovanje u programu 7. velike učeničke debate čija je tema bila financijska pismenost. Na debati su učenici imali priliku družiti se sa srednjoškolcima iz cijele Hrvatske, a domaćini su im bili Hrvatska narodna banka na čelu sa guvernerom HNB-a Borisom Vujčićem i viceguvernerom Bojanom Frasom. Učenicima se obratio i profesor matematike Toni Milun.

Drugi dio posjeta bio je rezerviran za posjet Hrvatskom saboru. Učenike je s radom Hrvatskog sabora, njegovom povijesti, ali i svim aktualnostima upoznao izvanredni domaćin - gospodin Dario Kovačić koji radi u Službi za građane u Hrvatskom saboru.
Učenici su uz to imali priliku popričati i s djelatnicima te važne zakonodavne institucije, ali i razgovarati sa zastupnicima u Hrvatskom saboru.
Pohvala za naše učenike debatnog kluba i mentoricu profesoricu Tihanu Magaš:
Lana Šešelja, Lucija Burčul, Lana Sremec, Lucijana Žepina, Jakov Gospić, Jakov Lisica, Antonio Matek, Leia Štambuk, Đina Medić, Petra Doljanin, Nevia Bilan