Učenici sudjelovali u projektu Škola budućnosti, program Robotike

Autor: Administrator , 31. 5. 2023.

Učenici 4. b razreda Nikola Gašpić, Karlo Krstić i Šime Toplčić sudjelovali su u projektu Škola budućnosti, program Robotike, pod mentorstvom profesorice Dajane Marnike. Upoznali su se s pojmom inženjerstva te njegovim popularnim industrijama i disciplinama, s naglaskom na robotiku i umjetnu inteligenciju.
Izgradili su hexapod robota te Android aplikaciju za upravljanje robotom. Kako robot izgleda – pogledajte u videu, klikom na fotografiju.

Razvoj digitalnih vještina jedan je od glavnih fokusa nastave informatike naše škole, a sudjelovanje u ovakvim projektima i znanje koje se stječe, zasigurno inspiriraju buduće generacije za poslove budućnosti!