GVN na Festivalu jezika Filozofskog fakulteta u Zagrebu

Autor: Administrator , 27. 9. 2023.

U subotu, 23. rujna 2023. Gimnazija Vladimira Nazora sudjelovala je na Europskom danu jezika, koji Filozofski fakultet u Zagrebu obilježava održavanjem Festivala jezika. Svi sudionici mogli su posjetiti 60 različitih radionica, predavanja, kvizova, tečajeva koji su namijenjeni svim učenicima i studentima jezika, jezičarima kao i prevoditeljima.

Budući da naša škola sudjeluje u projektu „Read Your Way to Better English“ koji se provodi korištenjem digitalne knjižnice Oxford Reading Club-a s više od 700 naslova e- knjiga, imali smo priliku pokazati sve što provodimo u projektu. Proteklu godinu ovom e – knjižnicom održavali smo razne radionice s talentiranim učenicima koji su izvodili monologe i dijaloge iz omiljenih knjiga, recitirali poeziju omiljenih pjesnika te sudjelovali u raznim interaktivnim radovima poput kvizova, osmosmjerki, izradi tik- tok videa i slično.

Na Festivalu jezika u Zagrebu, pokazali smo dijelove tih radionica kako bi potakli i ostale na sudjelovanje u istim aktivnostima. Zahvaljujemo Profilu – Klett koji nam je omogućio sudjelovanje u projektu „Read Your Way to Better English“ kao i odlazak u Zagreb na predstavljanje.

Sudonici Festivala mogli su vidjeti na našoj radionici program koji se odvijao pod nazivom "THIS MAKES US LOVE ENGLISH":
🎭1. Učenica Ramona Žunić izvela je monolog iz Jane Eyre spisateljice Charlotte Bronte - Mentorica Ina Mandžo Fabijanić
🗣2. Učenica Luna Mikulec izvela je poeziju, recitacija "TIME" pjesnikinje Rupi Kaur – mentorica Matea Kolanović
🎭3. Učenica Leonarda Škara izvela je monolog iz knjige "1984" pisca Georgea Orwella – mentorica Matea Kolanović
🗣4. Učenice Kaya Latas i Cvita Barada izvele su dijalog iz "Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde" Roberta Louisa Stevensona – mentorica Daria Mrdalj
🎭5. Učenice Ema Kulaš i Eta Arbanas izvele su kratku scenu iz serije "Gilmore Girls" iz prve epizode – mentorica Sandra Rokov
👩🏻‍🏫6. Učenice Nevia Bilan i Antea Knežević održale su zanimljivu prezentaciju " Wonder Words" u kojem su istakle sva „čuda“ u učenju stranih riječi – mentorica Stanka Ilić
❤️Hvala svim mentorima kao i učenicima na sudjelovanju.