Radionica u suradnji s Odjelom za germanistiku i Austrijske knjižnice Alois Mock

Autor: Suzana Matković, ana bjeliš, 27. 9. 2023.

U sklopu obilježavanja Europskog dana jezika u suradnji s Odjelom za germanistiku i Austrijskom knjižnicom Alois Mock studentica Valentina Weiss pod mentorstvom prof. dr. sc. Anite Pavić Pintarić priredila je radionicu o austrijskom njemačkom. Radionicu je studentica održala 25. i 27. rujna 2023. u sklopu nastave njemačkog jezika uz prethodni dogovor i pripremu s profesoricama Suzanom Matković i Anom Bjeliš u 3. d, 4. d i 4. f razredu.

👩🏻‍🏫Uz pomoć prezentacije studentica je upoznala učenike s riječima koje se odnose na pozdrave, gastronomiju i austrijske specijalitete, ponovila književne njemačke riječi za iste specijalitete te navela razlike u slaganju rečenice na „austrijskom” odnosno njemačkom jeziku.
🙌Učenici su nakon toga vrlo uspješno u paru ili grupi sastavljali i izvodili dijaloge u kojima su upotrebljavali austrijske izraze.