Obilježavanje Europskog dana jezika

Autor: Administrator , 27. 9. 2023.

Učenici njemačkog, engleskog i talijanskog jezika naše škole sudjelovali su na priredbi povodom Europskog dana jezika, u organizaciji Sveučilišta u Zadru, ispred crkve sv. Donata.

Klikom na fotografije, pogledajte videouradak izvedbi naših učenika.

Pod vodstvom profesorica njemačkog Ane Bjeliš i Suzane Matković izveli su pjesmu Die Lorelei, Heinricha Heinea, jednog od najpoznatijih njemačkih pjesnika 19. stoljeća. Učenici Andrej Barić 1. e, Mihaela Nekić 2. f , Zrinka Vidnić 2. f, Lorena Baričević 2. c, Nika Bungić 3.e i Lovre Knežević 3. e govorili su stihove. Glazbu (Animals-House Of The Rising Sun) koja je poslužila kao izvrsna podloga, pratnja, ali i potpora učenicima koji su se posvetili književnoj interpretaciji djela, učinivši tako predivne Heineove stihove na njemačkom jeziku još zvučnijima, same su odabrale i uvježbale na gitarama učenice 3. d razreda Tonka Brzić i Marta Vukić. Sve pohvale i čestitke učenicima na izvrsnoj izvedbi.
Sudonici Festivala mogli su vidjeti i program učenika engleskog jezika "THIS MAKES US LOVE ENGLISH", program u kojem su učenici odabrali djela iz projekta "Read your way to better English", Profil Kletta, u kojem učenici glume, recitiraju dijelove iz omiljenih knjiga, a pripremile su ih profesorice Ina Mandžo Fabijanić, Matea Kolanović, Daria Mrdalj i Matea Mataš. Ramona Žunić izvela je monolog iz djela Jane Eyre Charlotte Bronte. Luna Mikulec izvela je poeziju, recitaciju "TIME" Rupi Kaur. Leonarda Škara izvela je monolog iz knjige "1984" Georgea Orwella. Kaya Latas i Cvita Barada izvele su dijalog iz "Strange Case od Dr Jekyll and Mr Hyde" Roberta Louisa Stevensona. Marta Baričić i Maria Bukša izvele su dio iz Shakespeareovog Midsummer Night' dream.
Predstavile su se i učenice na talijanskom jeziku. Karla Knežević, Antonija Brajković, Zrinka Kostić Korona i Tijana Mandić uprizorile su razgovor dviju prijateljica o odlasku u restoran na simpatičan način, vodeći razgovor talijanskim gestama: "Quali sono e che cosa significano-I gesti italiani" - mentorice su im bile profesorice Sandra Rokov i Matea Kolanović.
Čestitke svim mentorima i učenicima na izvrsnom predstavljanju.