Nazorovci u Europskom parlamentu u Strasbourgu

Autor: Tihana Magaš, 15. 11. 2023.

Nakon što je tim naše škole izabran na kreativnom natječaju Europskog parlamenta i ponuđenog rješenja gorućih problema današnjice, za nagradu odputovali smo u Strasbourg. U Strasbourgu imamo priliku sudjelovati na Euroscoli gdje učenici raspravljaju o različitim izazovima pred kojima stoji Europa, ali i svijet. Današnja tema i simulirana sjednica Europskog parlamenta su klimatske promjene i nadolazeći europski izbori. Na put je otišlo 24 učenika, u pratnji mentorice Tihane Magaš i ravnateljice Sandre Šango.

Snimke prikazuju učenike na sjednici u parlamentu te kako učenik Antonio Matek postavlja pitanje Aleyanda Hernandez Laviades iz Odbora za industriju, istraživanje i energiju Europskog parlamenta. Nakon njega, riječ dobiva i Roko Vučetić.
Sretno svima, Nazor je ponosan na vas!