Maturanti na Smotri Sveučlišta u Splitu

Autor: Sanja Fabac, 4. 12. 2023.

40 maturanata naše škole posjetilo je danas smotru Sveučilišta u Splitu. Nakon svečanog otvorenja, u auli PMF-a predstavili su se splitski fakulteti. Na njihovim štandovima naši su se učenici informirali i pitali sve što ih zanima, a dobili su i promo materijale koje su im studenti i profesori pripremili.

Tako su na jednom mjestu saznali sve o uvjetima upisa i o studijskim programima koji se nude na splitskom sveučilištu, iskustvima s predavanja i polaganja ispita, o životu u studentskom domu i slično.
Također, saznali su gdje i kako mogu putovati tijekom studiranja, kojim se sportskim i kulturnim aktivnostima mogu baviti te kako se najbolje u predahu od učenja zabaviti na kampusu.