Kava s glumcima

Autor: Mateja Perić, 11. 12. 2023.

U petak 8. prosinca učenici 2. c i 2. f razreda, u pratnji prof. Hrvatskoga jezika Mateje Perić, sudjelovali su u projektu HNK Zadar za mlade - „Kava s glumcima“. Razgovor je moderirala Jadranka Svaguša, a glumac Ivica Pucar u društvu dramaturga Filipa Jurjevića otkrio je niz zanimljivosti iz svog privatnog i glumačkog života. Učenici su tako saznali da je Ivica zbog ljubavi prema djevojci koja je pohađala dramsku radionicu, sasvim slučajno postao glumac.

U privatnom životu je sramežljiv i osim glume voli glazbu pa je tako godinama pjevao u zboru i klapi. Učenicima je otkrio korisne savjete kako se riješiti treme pred nastup/ispitivanje u školi, da mu je najdraža uloga S. Kovalskog, najdraži hrvatski glumac pokojni Boris Dvornik i da između kazališta i filma bira kazalište.
Dramaturg Filip Jurjević učenicima je u kratkim crtama ispričao o čemu govori predstava Tata, koja je premijerno izvedena u Zadru i u kojoj Ivica glumi glavnu ulogu. Kako su i Ivica i Filip bivši nazorovci, učenici su imali puno pitanja o školi i profesorima. Obojica su im poručila da uživaju u srednjoškolskim danima u zgradi s najljepšom lokacijom i najljepšim pogledom.
Na kraju su se učenicima obratili Mate Matišić, autor teksta, i Zoran Mužić, redatelj predstave.