Projekt "Wenn ich der Weihnachtsmann wäre...''

Autor: Suzana Matković, ana bjeliš, Maja Ležaić, 15. 12. 2023.

Učenici njemačkog jezika naše škole (1. 2. 3. i 4. razred), sa svojim profesoricama Anom Bjeliš, Majom Ležajić i Suzanom Matković, sudjelovali su u projektu "Wenn ich der Weihnachtsmann wäre..."

Učenici su se na trenutak trebali zamisliti u ulozi Djeda Božićnjaka i na njemačkom jeziku napisati što bi oni napravili kad bi bili Djed Božićnjak (Da sam ja Djed Božićnjak, ja bih...)

Mnoštvo zanimljivih ideja na kraju su prikazali na kreativan način na plakatima, uz najljepše želje svima za Božić i Novu 2024. godinu. Na taj način zajedno su razvijali svijest o važnosti tradicijskih vrijednosti, a u cilju poticanja višejezičnosti i međukulturalnog razumijevanja. Učenici su tako aktivirali osobne potencijale na kreativan i konstruktivan način i kritički promišljali sami o sebi i svemu što ih okružuje.