Deset škola - deset umjetnika

Autor: Ivanka Radulić, 17. 12. 2023.

Veronika Aunedi, Ivona Brzoja, Ena Čakarun i Laura Mičić u projektu ,,Deset škola - deset umjetnika". 19. po redu muzejsko – edukativni projekt „Deset škola – deset umjetnika“ održan je 15. prosinca 2023. godine u Klovićevim dvorima u Zagrebu.

Riječ je o projektu u organizaciji Nacionalnog muzeja moderne umjetnosti u Zagrebu koji obuhvaća deset srednjih škola iz različitih gradova Hrvatske, a u kojem naša škola sudjeluje kontinuirano od samog početka. Projekt je osmišljen kako bi se učenicima, koji u njemu sudjeluju, istražuju te predstavljaju svoje radove na zadanu temu, približilo značenje institucije muzeja te kako bi stekli nova znanja o likovnosti i umjetnosti.
Budući da je u Klovićevim dvorima upriličena izložba o Ivanu Meštroviću povodom 140. obljetnice njegova rođenja, teme ovogodišnjeg projekta bile su posvećene našem velikom umjetniku.
Tim naše škole predstavljale su učenice 3. a razreda Veronika Aunedi, Ivona Brzoja, Ena Čakarun i Laura Mičić koje su pod mentorstvom Ivanke Radulić, profesorice likovne umjetnosti, obradile motiv žene i majke u Meštrovićevu opusu. Osim prezentacije za ostale sudionike pripremile su i likovnu radionicu izrade replika Meštrovićevih skulptura u glinamolu.