Bivši za sadašnje 3

Autor: Petar Sikirić, 7. 2. 2024.

Danas je u našoj školi u okviru programa profesionalne orijentacije održan treći susret sadašnjih maturanata s bivšim maturantima iz društveno-humanističkog područja. U ugodnoj atmosferi, u našoj već poznatoj 12-ici i uz brojnu publiku, svoja iskustva o izboru studija, ali i posebnostima i zahtjevima studiranja te mogućnostima zaposlenja nakon studija podijelili su: Marta Kinda, mag. njemačkog jezika i sociologije, Roko Sven Surać, mag. povijesti, Lucija Kolić, mag. psihologije te Leonarda Škara studentica logopedije. Raspravu je, kao i uvijek, moderirao naš knjižničar Ante Prtenjača.

Učenici su s posebnom pozornošću slušali savjete svojih prethodnika te pokazali interes za navedena područja postavljajući brojna pitanja. Još jednom ogromna zahvala našim bivšim učenicima na dolasku i sudjelovanju u programu, na zanimljivim izlaganjima prožetim smijehom.
Zahvaljujemo što su iskreno i otvoreno podijelili iskustva o studiranju u Zagrebu i Zadru, životu u studentskom domu, težini kolegija, savjetima o polaganju državne mature i što su podijelili mnoge druge korisne informacije. Zanimljivo je bilo i njihovo prisjećanje dana iz srednjoškolskih klupa, a drago nam je što se uvijek veselo vraćaju u njih i odazivaju pozivu našeg pedagoga Petra Sikirića koji vodi ovaj projekt.