Naše bivše učenice predstavile studij Kroatistike

Autor: Daria Gospodnetić, 15. 3. 2024.

Naša je Gimnazija škola iz koje je izašao velik broj učenika koji su se opredijelili za nastavničke smjerove različitih područja, odnosno danas su učitelji i nastavnici u brojnim školama u Zadarskoj županiji ili trenutno studiraju nastavničke smjerove. Upravo danas smo, na satu hrvatskoga jezika profesorice Darije Gospodnetić, u 4. f i 4. b razredu, ugostili dvije studentice kroatistice diplomskog studija Sveučilišta u Zadru, naše bivše nazorovke, kako bi nam predstavile studij kroatistike u Zadru.

Gloria-Marta Žilić i Lucija Bjelan održale su nam, pod mentorstvom profesorice Mirele Šušić, zanimljivo predavanje o svom studiju i upoznale nas s obaveznim i izbornim kolegijima iz jezikoslovlja, književnosti i kulture te mogućnošću učenja češkog i slovenskog jezika u sklopu studija. Sadržaj su nam približile fotografijama i videouratkom te spremno odgovorile na sva pitanja, primjerice o dvopredmetnim studijima, izostancima, studiranju i životu u Zadru za učenike Zadrane, mogućnošću Erasmusa odnosno studiranja u stranim zemljama i brojna druga. Zahvaljujemo budućim profesoricama na dolasku i želimo im puno uspjeha u daljnjem radu. Uvijek nam je drago ugostiti bivše učenike.