Triptih - projekt

Autor: Ante Prtenjača, 20. 3. 2024.

„Triptih“ je projekt školske knjižnice koji se sastoji od tri susreta s bivšim djelatnicima ili učenicima Gimnazije Vladimira Nazora. Naglasak je na gostima s autorskim, kulturnim i umjetničkim pedigreom. Razgovara se uz moderaturu knjižničara, na određenu temu ili ponekad sasvim neobvezno, uz sudjelovanje učenika (pod vodstvom profesora). S obzirom na dugu povijest koju Gimnazija ima (ove godine obilježava se 220 godina škole) vjerujemo kako će projekt zaživjeti i potrajati i u narednim godinama. Prvo izdanje okupilo je predstavnike nekoliko generacija: umirovljenog profesora hrv. jezika i književnosti Marina Radicu, zatim bivšeg učenika, a danas slikara Marija Javorana i Antu Mihića, nekad profesora vjeronauka, a danas ravnatelja knjižnice u Salima. Najprije ćemo ugostiti prof. Radicu, a susret s njime održat će se u petak 22.3. u 17.30h u školskoj knjižnici.