Radionica ,,Blackout poezije'' u sklopu manifestacije ,,Zadar čita''

Autor: ANTONIA BARIČEVIĆ, 22. 3. 2024.

Manifestaciji ,,Zadar čita" Gradske knjižnice Zadar s temom Vode pridružili su se i učenici 1. b i 1. c razreda naše škole sa svojom profesoricom Antonijom Baričević.

U sklopu manifestacije organizirana je druga radionica prijavljenoga programa ,,Voda u književnoj riječi" na kojoj su učenici čitali poetske i prozne tekstove hrvatskih i europskih autora koji su inspirirani motivom vode. Nakon čitanja pjesama i proznih tekstova učenici su se okušali u izradi vlastitih pjesama pomoću ,,blackout" tehnike poezije. Učenici su izrazili svoju kreativnost spajajući crtež i tekst i stvorili izvrsne poetske radove.