Pisac i profesor Marin Radica sudjelovao je u projektu ,,Triptih''

Autor: Ante Prtenjača, 22. 3. 2024.

Projekt ,,Triptih" otvoren je gostovanjem profesora Marina Radice, koji je gotovo cijeli svoj radni vijek proveo predavajući hrvatski jezik i književnost te umjetnost u našoj školi i ostao zapamćen kao omiljeni profesor. Profesor Radica je nadahnuto prepričavao anegdote iz svojih profesorskih dana povezujući književnost sa životom, pričao je o svojim djelima ,,Svi ti ljudi" i ,,Sjene u oku" iz koje je pročitao jedan odlomak.

Jedan školski sat, za koji profesor Radica kaže da je odlična mjera za obavljanje i ostalih životnih stvari, prošao je u tren oka. Na kraju je knjižničar Ante Prtenjača profesoru uručio i poklon od njegovih nazorovaca, knjigu ,,Poezija" Czeslawa Milosza. Profesor se na poklon nadovezao citirajući upravo Milosza te je za kraj ispraćen velikim pljeskom prisutnih učenika i kolega. Dio njegovih anegdota o ljudima i učenicima prošlih vremena, o Nazoru i ostalim značajnim profesorima i učenicima naše škole pogledajte u video prilogu. Sljedeći gost Triptiha bit će Mario Javoran, naš bivši učenik, kojem je prof. Radica također predavao, ali i njegovom tati! Vidimo se u travnju!

Video prilog pogledajte ovdje.