Školski projekt ,,Osterfrüstück''

Autor: Suzana Matković, ana bjeliš, Maja Ležaić, 27. 3. 2024.

Učenici njemačkoga jezika naše škole su školskim projektom „Osterfrüstück” obilježili Uskrs s ciljem razvijanja svijesti o važnosti tradicijskih vrijednosti i kulture, istraživanjem o obilježavanju Uskrsa, poticanjem višejezičnosti i međukulturalnog razumijevanja, promicanjem bogate jezične i kulturne raznolikosti Europe, aktiviranjem osobnih potencijala na kreativan, konstruktivan način, na odgovorno djelovanje i ponašanje, na razumijevanje i kritičko promišljanje samoga sebe i svega što ga okružuje.

Istražujući i uspoređujući tradiciju obilježavanja Uskrsa u Hrvatskoj i zemljama njemačkoga govornog područja, izradili su prigodne plakate povezane s konzumacijom hrane, a zajedno sa svojim profesoricama Anom Bjeliš, Majom Ležajić i Suzanom Matković organizirali su prigodno druženje u učionici njemačkog jezika uz stol s uskrsnim delicijama, igru skrivanja i traženja čokoladnih jaja i kviz pitanja na temu Uskrsa.

Frohe Ostern!