Likovni radovi Paole Gospić i Lane Gospić odabrani za izložbu ,,Radost slikanja uz glazbu'' u Lisinskom

Autor: Ivanka Radulić, 20. 4. 2024.

U organizaciji Hrvatske glazbene mladeži i ove je školske godine proveden natječaj „Radost slikanja uz glazbu“, a riječ je o likovnom natječaju kojemu je cilj motivirati djecu predškolske dobi kao i učenike osnovnih i srednjih škola da inspiraciju za svoje likovne uratke pronađu u glazbi. Tema ovogodišnjeg natječaja bila je ,,U potrazi za harmonijom", a učenicima su bila ponuđena četiri glazbena djela koja su im mogla poslužiti kao inspiracija. Za izložbu, koja će biti upriličena 23. travnja 2024. godine, u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu, odabrani su i radovi naših učenica Lane Gospić iz 1. c i Paole Gospić iz 2. f razreda pod mentorstvom Ivanke Radulić, profesorice likovne umjetnosti.