Naši učenici i mentori sudjelovali su na županijskoj smotri LiDraNo

Autor: Daria Gospodnetić, 15. 3. 2022.

Dana 15. ožujka 2022. održana je županijska smotra LiDraNo. Ovogodišnja  smotra Lidrano se je, odlukom Županijskog provedbenog povjerenstva, održala uživo za novinarsko i dramsko-scensko stvaralaštvo. Literarno stvaralaštvo, zbog velikog broja prijavljenih radova u toj kategoriji,  održalo se na daljinu putem aplikacije TEAMS. Učenici i njihovi mentori uključivali su se iz svojih škola, a članovi prosudbenih povjerenstava  bili su u školi domaćinu, odnosno u Ekonomsko-birotehničkoj i trgovačkoj školi Zadar.

Ove smo godine pripremili brojne radove u svim navedenim kategorijama. U literarnom stvaralaštvu sudjelovali su pod mentorstvom profesorice Darije Gospodnetić učenica Tereza Klečina (4. f) sa svojim proznim tekstom o umjetnosti Crna crta na platnu, učenica Luna Knežević (2. b) s proznim tekstom o holokaustu Sami i Shoah te Augustin Pavlović s pjesmom slobodnog stiha Neznanoj, a pod mentorstvom profesorice Ivane Brković Pichler učenica Petra Marić (4. d) s pjesmom u prozi Kipovi zaštitnika.

U dramskom-stvaralaštvu pod mentorstvom profesorice Ivane Brković Pichler sudjelovale su učenice 4. d razreda u pojedinačnom scenskom nastupu, učenica Marija Tomkić izvela je monolog interpretirajući djelo Tama Danijela Dragojevića, a učenica Rebecca Vidajić monolog iz djela Samotni život tvoj Ranka Marinkovića.

U novinarskom stvaralaštvu sudjelovali su pod mentorstvom školskog knjižničara Ante Prtenjače učenica Matija Petešić (3. c) s intervjuom Zadarski azil – mjesto empatije i humanosti te učenica Petra Marić (4. d) s recenzijom Maša Kolanović, Poštovani kukci i druge jezive priče, a pod mentorstvom profesorice Veronike Jurković sudjelovala je učenica Antonia Vanjak (4. a) s intervjuom Bila sam žohar – međunarodno nagrađeni biblioterapeutski tekst o pandemiji femicida. Radijsku emisiju Granice intime pod mentorstvom profesorice Ivane Brković Pichler snimili su učenici Filip Matijević (4. d), Lana Šešelja (2. c), Karlo Zurak (4. d), Petra Marić (4. d) i Marija Tomkić (4. d). Školskom listu Spužva, pod mentorstvom profesorice Mateje Perić, urednica je učenica Petra Marić (4. d), a list je predstavljao jedan od novinara Augustin Pavlović (4. f).

Zadovoljstvo nam je što su za državnu smotru predloženi školski list Spužva, radijska emisija Granice intime te dramski monolog Tama Danijela Dragojevića učenice Marije Tomkić.

Zahvaljujemo svim učenicima na predanom radu i sudjelovanju te naravno na postignutom uspjehu.