Učenici sudjelovali u priredbi povodom obilježavanja Europskog dana jezika

Autor: Daria Mrdalj, Suzana Matković, 29. 9. 2022.

Učenici naše škole sudjelovali su u priredbi povodom obilježavanja Europskog dana jezika u organizaciji Sveučilišta u Zadru i KDV- Ogranak Zadar, na Forumu, ispred crkve sv. Donata.

(Klikom na fotografiju, pogledajte kako je to izgledalo).

Svi smo uživali u mnoštvu zanimljivih nastupa na različitim jezicima u izvedbi učenika osnovnih i srednjih škola iz Zadra i cijele županije, kao i u izvedbama studenata jezičnih odjela Sveučilišta u Zadru.

Učenici engleskog jezika 2., 3. i 4. razreda (Luna Mikulec, Lucija Burčul, Iris Ćuća, Simona Perić, Jelena Perić i Elizabeta Dragićević) predstavili su Shakespeareove sonete na staroengleskom i suvremenom engleskom jeziku za koje su ih pripremile njihove profesorice Sandra Rokov, Janja Pedić, Tatjana Smith Savić, Ina Mandžo Fabijanić, Matea Kolanović i Daria Mrdalj.

Učenici njemačkog jezika Tonka Klarin i Petar Đoković odigrali su Lotte i Werthera, predstavivši djelo Patnje mladoga Werthera, J. W. Goethea, za koje su ih pripremile profesorice Suzana Matković i Ana Bjeliš. S našim učenicima i profesoricama bila je i ravnateljica naše škole Sandra Šango.