Europska noć istraživača

Autor: Monika Škara, 2. 10. 2022.

Učenici 3. c zajedno sa svojom profesoricom Monikom Škarom posjetili su Europsku noć istraživača koja se održala 30. rujna u Providurovoj palači u Zadru.

Program se održavao paralelno u 25 europskih gradova i pet hrvatskih gradova. Od 17.00 do 22.00h. Sveučilište u Zadru partner je u projektu Europska noć istraživača. Učenici su imali priliku sudjelovati u radionicama iz područja biologije, kemije, akvakulture, medicinskih znanosti. Aktivnosti poput eye trackinga, koji prati pokrete oka, rimski snack bar, STEM eksperimenti, kvizovi, igre, brodski simulator, gdje su učenici mogli vidjeti kako je kada si zaista na brodu. Bilo je poučno i zanimljivo.