Maturalno putovanje u Italiju

Autor: Administrator , 2. 10. 2022.

Učenici četvrtih razreda naše škole otišli su u talijansku pokrajinu Toscanu na maturalno putovanje.

13. rujna, šest razreda zajedno sa svojim razrednicama (Katarinica Milković, Suzana Matković, Tihana Magaš, Monika Škara, Daria Mrdalj i Maja Mišković) uputilo se prema Veneziji, prekrasnom talijanskom gradu u kojem su posjetili trg San Marco, Riva degli Schiavoni, Ponte dei Sospiri, Ponte Rialto i ostale prekrasne znamenitosti grada poznatog kao „La Serenissima“.

Nakon toga, učenici su posjetili i lijepe gradiće poput San Gimignana, Siene i Pise, poznate po bogatoj kulturno – povijesnoj baštini gdje su se popeli na Kosi toranj. Treći dan proveli su u Firenzi gdje su vidjeli znamenitosti poput Chiesa di Santa Croce, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio i poznatu Galleria degli Uffizi. Uslijedio je i izlet u Cinque Terre, nacionalni park na Ligurskoj obali koji se sastoji od pet gradića na strmoj obali. Vlakom iz La Spezie otišli su za Manarolu, Monterosso i Vernazzu vrativši se s prekrasnim utiskom. Zadnji dan putovanja proveli su u Bologni gdje su isto tako mogli vidjeti palaču kralja Enza, poznate tornjeve Asinelli i Garisenda kao i Neptunovu fontanu.

Uz pomoć ljubaznih vodiča Marija i Srećka putovanje se odvilo mirno i u najboljem redu. Učenici, kao i razrednice, uživali su u prekrasnom putovanju.

fotogalerija