Međunarodni projekt Mensi

Autor: Maja Ležaić, 17. 10. 2022.

Povodom sudjelovanja naše škole u međunarodnom programu Mensi, koji obuhvaća mentorirane škole iz Rijeke, Trilja, Zadra i Otoka, djelatnici naše škole 14. i 15. listopada sudjelovali su na susretu djelatnika mentoriranih škola u gradu Čabru. Susret je organizirala osnovna škola-mentor Petar Zrinski iz Čabra kako bi zaokružila međusobnu suradnju koja se odvijala tijekom cijele protekle nastavne godine.

Nastavnici su tijekom edukacije sudjelovali na raznim webinarima, radionicama i susretima. Profesori iz navedenih škola sudjelovali su na okruglom stolu kako bi razmijenili međusobna iskustva te dogovorili daljnju suradnju.
Susret se odvijao u vrlo opuštenoj atmosferi i međusobnom druženju svih profesora. Domaćin Osnovna škola Petar Zrinski iz Čabra svojim je gostima omogućila vrlo ugodan i zanimljiv boravak u svome gradu. Svi profesori imali su priliku upoznati znamenitosti ovog zanimljivog primorsko-goranskog grada. Tako su sudionici Mensi susreta uživali u povijesnim znamenitostima poput posjeta dvorcu Petra Zrinskog, posjet multimedijskom centru "Putevima Frankopana" te zavičajnoj zbirci i galeriji Vilima Svečnjaka. Također, sudjelovali su na prezentaciji digitalnog vodiča i programa za virtualnu šetnju kroz povijesne znamenitosti grada. Organiziran je i posjet crkvi svetog Antuna Padovanskog te susret s gradonačelnikom Antoniom Dražovićem.
Drugog dana susreta organiziran je izlet za sve sudionike koji su posjetili Rodnu kuću Kupe boraveći u prirodi uz ugodno druženje. Na kraju druženja održan je još jedan okrugli stol sudionika te dogovor za daljnje altivnosti u klasteru.
Na ovom zanimljivom  susretu našu školu predstavljali su profesor informatike Marko Perić koji je i kordinator projekta te pedagog Petar Sikirić i profesorica njemačkog jezika Maja Ležaić.