Učenice radijske grupe naše škole sudjeluju u kreiranju radijske emisije Prvog programa Hrvatskoga radija, U trendingu!

Autor: Ivana Brković Pichler, 7. 11. 2022.

Lana Šešelja, 3. c i Ramona Žunić, 3. f, na taj su način predstavile radijsku grupu Svjetonazor iznoseći vlastite stavove o temi emisije koja je emitirana 25. listopada, govoreći o učestalim predrasudama o tinejdžerima kakve često dominiraju u očima odraslih i na zanimljiv način opovrgavajući te iste predrasude. Emisiju možete poslušati klikom na fotografiju.

Emisija U trendingu u fokus stavlja interese i potrebe digitalne generacije. Odrastanje i obrazovanje uz nove medije, prilike i izazove s kojima se susreću, tko su im uzori, o čemu kritički promišljaju i žele li aktivno sudjelovati u kreiranju svoje budućnosti.Naša radijska grupa i dalje će aktivno sudjelovati u kreiranju te emisije, obrađujući teme o kojima će zajedno sa svojim vršnjacima i drugim zanimljivim gostima progovarati generacija koja stvara nove odnose, vrijednosti i trendove.

Ovim putem svi zainteresirani za ovakav oblik medijskog izražavanja pozvani su da se uključe u radijsku grupu naše škole kako bi sudjelovali u kreiranju slike vaše generacije obrađujući teme emisije U trendingu, ali i kreirajući naše vlastite radijske emisije. Posebno su pozvani oni koji znaju koristiti digitalne alate montaže zvuka i videa i imaju afinitet za takav oblik upotrebe digitalne tehnologije.

Javite se mentorici radijske grupe, prof. Ivani Brković Pichler na mail: ivana.brkovich@gmail.com