Dani otvorenih vrata Odjela za germanistiku, Sveučilišta u Zadru

Autor: ana bjeliš, Suzana Matković, 14. 11. 2022.

Dana 14. studenog 2022. godine održani su "Dani otvorenih vrata" Sveučilišta u Zadru u Svečanoj dvorani, s ciljem upoznavanja kulture njemačkog govornog prostora i promocije njemačkog jezika.
U organizaciji profesorice doc. dr. sc. Helge Begonja i grupe studenata Odjela za germanistiku, učenici 4. d razreda s profesoricom Suzanom Matković i učenici 3. f razreda s profesoricama Dubravkom Marcelić i Anom Bjeliš sudjelovali su na radionicama "Deutsch mit allen Sinnen erLEBEN".

Prije radionica studenti su predstavili učenicima zgradu Sveučillšta, čitaonicu, prostorije Odjela za germanistiku s programima studija i Svečanu dvoranu, u kojoj su se i održale radionice, moderirane od strane studenata.
Učenici su aktivno sudjelovali u različitim aktivnostima, u kojima su saznali mnoštvo zanimljivih i korisnih informacija.