Prigodnim programom obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Autor: Božena Vulić Bauk, 17. 11. 2022.

Učenici i djelatnici Gimnazije Vladimira Nazora okupili su se pred školom kako bi obilježili sutrašnji dan koji je na osobit način upisan u kalendar hrvatske povijesti i u srca hrvatskog naroda. Današnjim okupljanjem obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, odnosno odali smo počast vukovarskim žrtvama razaranja i smrti jer i mi danas, koji i sami živimo u kriznim vremenima, možemo živjeti s vjerom i nadom u bolje sutra zahvaljujući žrtvi koju su podnijeli sinovi i kćeri Vukovara i Škabrnje.

Učenici su zapalili svijeće te se nakon toga održao prigodni program koji su s učenicima pripremale profesorice hrvatskog jezika Senka Weber, Ivana Stanišić i Božena Vulić Bauk.
Program je vodila učenica Nina Kulaš iz 4.e, a učenice Simona Perić iz 4.b, Jelena Benedikta Šestan iz 4.c, Luna Mikulec iz 2.e te Petra Car i Petra Sedić iz 4.a u prigodnim stihovima hrvatskih pjesnika simbolično ispričale put hrvatske žrtve od stradanja do nade u bolje sutra.
Zahvaljujemo svim učenicima i djelatnicima iz publike na pozornosti.