IRIS ĆUĆA, ANTE KOVAČ I TIJANA MANDIĆ U PROJEKTU „DESET ŠKOLA – DESET UMJETNIKA“

Autor: Ivanka Radulić, 14. 12. 2022.

Učenici 4.a razreda Iris Ćuća, Ante Kovač i Tijana Mandić, pod mentorstvom profesorice likovne umjetnosti Ivanke Radulić, u ponedjeljak, 12. prosinca 2022. godine, sudjelovali su u muzejsko – edukativnom projektu „Deset škola – deset umjetnika“. 🏫🎨

Može biti slika sljedećeg: 6 ljudi i ljudi sjedeMože biti slika sljedećeg: 2 ljudi i u zatvorenom

Riječ je o projektu u organizaciji Nacionalnog muzeja moderne umjetnosti u Zagrebu koji obuhvaća deset srednjih škola iz različitih gradova Hrvatske, a održava se već 18. godinu zaredom, a u kojem je naša škola uključena od samog početka. Projekt je osmišljen kako bi, učenicima koji u njemu sudjeluju, istražuju te predstavljaju svoje radove na zadanu temu, približio značenje institucije muzeja te kako bi stekli nova znanja o likovnosti i umjetnosti.
Glavna tema ovogodišnjeg projekta bila je Manirizam u hrvatskoj umjetnosti 20. i 21. stoljeća, a vezana za aktualnu izložbu u Muzeju „Manirizam kao konstanta – pobuna i bježanje od svijeta“.
🗣Tim naše škole istražio je manirističko – nadrealističke elemente u likovnim djelima naših istaknutih umjetnika 20. i 21. stoljeća, a rezultate svojih istraživanja objedinili su u prezentaciji pod nazivom Čitanje manirizma u nadrealističkom kodu. Osim prezentacije učenici su pripremili i tri različite likovne radionice u kojima su ostali sudionici projekta pokazali svoju kreativnost.

Opis fotografije nije dostupan.Opis fotografije nije dostupan.
     Možda je ilustracijaMože biti slika sljedećeg: 4 ljudi, ljudi stoje i u zatvorenom