Učenici posjetili izložbu ,,Fotografije, znakovlja i odore iz Domovinskog rata''

Autor: Tihana Magaš, 20. 1. 2023.

Naši učenici prisustvovali su otvorenju izložbe Fotografije, znakovlja i odore iz Domovinskog rata kolekcionara Tomislava Lonića u pratnji ravnateljice, pedagoga i profesora.

Izložba je otvorena u Kneževoj palači u petak, 20. siječnja 2023. i bit će otvorena do 19. veljače 2023. Također, izložbu su pojedinačno posjetili razredi naše Gimnazije sa svojom profesoricom povijesti Tihanom Magaš u sklopu nastave povijesti kao dio obilježavanja 30. obljetnice akcije Maslenica (1993.- 2023.) Uz posjet, učenici su imali i profesionalno vodstvo po izložbi od samog kolekcionara i profesionalnog hrvatskog vojnika Tomislava Lonića. Uz vođenje, profesorica povijesti je učenicima osmislila pitanja, svojesvrstan escape room kako bi se što bolje upoznali sa samom temom, ali i autorom izložbe.