Učenici i profesori pogledali predstavu Antigona u izvedbi Drame plus

Autor: Daria Gospodnetić, 1. 2. 2023.

Večeras smo u prepunoj dvorani HNK-a pogledali predstavu Antigona u izvedbi Drame plus. 200 učenika Gimnazije Vladimira Nazora podržalo je kolege iz svojih klupa u pratnji svojih profesorica hrvatskog jezika i drugih predmetnih profesora.

Ova zanimljiva izvedba prikazala nam je poznato lektirno djelo, klasičnu tragediju Antigona, u posve novom obliku, veoma dinamičnom i suvremenom. Tradicionalna borba ljudskih i moralnih zakona prožeta je suvremenim političkim pitanjima, a sam kraj ove izvedbe navodi gledatelja na preispitivanje ispravnosti odluka i odigranih sudbina likova na koje nema jednoznačnog odgovora.
Čestitamo svim mladim glumcima Drame plus, našim učenicama Lani Šešelji iz 3.c, Ramoni Žunić iz 3. f, Neviji Bilan iz 1.c, Đini Medić iz 1.e, i njihovom redatelju Vinku Radovčiću na zanimljivoj predstavi te im želimo mnogo uspjeha u daljnjem radu.