Valentinovo smo obilježili slušajući ljubavne stihove i pišući pozitivne poruke

Autor: Daria Gospodnetić, 14. 2. 2023.

Naši učenici iz 1. e, 3. b, 3. c i 3. d razreda, u pratnji profesorice hrvatskog jezika Darije Gospodnetić, prisustvovali su predstavljanju ljubavne lirike pjesnika Tomislava Domovića u Gradskoj knjižnici.

Zahvaljujemo profesoricama Korneliji Kuvač-Levačić i Jeleni Alfirević na pozivu da se upoznamo s predivnom poezijom suvremenog pjesnika i obilježimo Valentinovo slušajući ljubavne stihove. Moderatorica večeri bila je profesorica Kornelija Kuvač-Levačić, a profesorica Jelena Alfirević, zadarska glumica Gabrijela Meštrović Maštruko i studentice kroatistike, među kojima je i naša bivša učenica Laura Ivić, svojim interpretativnim čitanjem približile su nam pjesnikove stihove. Čuli smo brojne pjesme iz njegovih zbirki Hrvatski bog Amor,
100 ljubavnih i nijedna više i Žeravica te o njegovu doživljaju ljubavi koja je inspiracija njegovih mnogobrojnih pjesama. Za kraj večeri, pjesnik nam je pročitao nekoliko pjesama po svom odabiru i zahvalio nam na dolasku.
Za to vrijeme u školi kružile su dobre ideje. Dobre ideje pokreću ljude.
Dokaz su nam naše učenice Nika i Magdalena iz 3. f razreda koje su odlučile ,,začiniti" našu školsku svakodnevnicu, a kad je u pitanju dobra ideja, tu smo da podržimo i nju i naše učenice.
Cure su došle na ideju da na Valentinovo promičemo toleranciju, lijepu riječ i pružamo podršku jedni drugima. Kao prave pismonoše, razvrstale su poruke i podijelile ih učenicima i profesorima. Neki su pisali prijateljima i prijateljicama interne šale i poruke podrške, drugi simpatijama anonimno ili ne, a neki su odlučili zahvaliti svojim profesorima na predanom radu što nas je posebno oduševilo. Hvala vam od srca, dragi učenici, što s lakoćom sudjelujete u svim aktivnostima, uvijek ste za akciju, ali na dostojanstven način bez uvreda i s ciljem pisanja lijepih riječi. Nadamo se da su vas lijepe poruke razveselile, ali i nasmijale. Priča se da imamo brojne pjesničke duše među vama koje su izlile dušu u stihove, poruke ohrabrenja, zahvale, ma sve...