Naši učenici i mentori sudjelovali su na Županijskoj smotri LiDraNO

Autor: Daria Gospodnetić, 28. 2. 2023.

Održana je Županijska smotra LiDraNo 2023 u Centru za kreativne industrije u Zadru. Domaćin je i ove godina bila Ekonomsko-birotehnička škola, a sudjelovalo je 14 škola iz Zadarske županije. Otvaranje smotre uveličali su zbor i klapa GVN pod mentorstvom profesorice Ive Mustać Klarić. Za državnu smotru predložena je lirska pjesma Istrošeni kist učenice Hane Grubić (mentorica Daria Gospodnetić) te radijska emisija Što je muškarac bez brkova skupine učenika: Lana Šešelja, Ramona Žunić, Boris Marić i Lara Čepo (mentorica Ivana Brković Pichler).

Na smotri, Gimnaziju Vladimira Nazora, predstavljalo je 11 učenica i učenika prvih i trećih razreda i njihove mentorice, profesorice hrvatskog jezika, Mateja Perić, Ivana Brković Pichler i Daria Gospodnetić. Sudjelovali smo u svim kategorijama.
✒️U literarnoj kategoriji predstavljale su nas učenice Luna Knežević i Hana Grubić sa svojim lirskim pjesmama Negdje između jezera i mjeseca i Istrošeni kist, pod mentorstvom profesorice Darije Gospodnetić, te učenik Boris Marić sa svojim proznim tekstom Aurora borealis - tragom svjetlosti, pod mentorstvom profesorice Mateje Perić. Žiriju se svidio pristup temi i način pisanja pjesme Negdje između jezera mjeseca, a oblik pjesme je autentičan. Pjesma Istrošeni kist, u formi soneta, dobila je pohvale za formu i sklapanje rime te za interesantan pristup temi, a pohvaljena je zanimljiva tema i njena obrada u tekstu Aurora borealis.
📰 U novinarskoj kategoriji predstavljala nas je učenica Petra Doljanin sa svojim prikazom Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja (mentorica Daria Gospodnetić). Petra je dobila pohvale za dobro napisan prikaz i zanimljivost teksta, aktualnosti teme te poveznicu s osobnim životom. Također, učenici Lara Čepo, Lana Šešelja, Ramona Žunić i Boris Marić predstavili su svoju radijsku emisiju Što je muškarac bez brkova te oduševili slušatelje uz brojne pohvale.
🎭 U dramskoj kategoriji pojedinačnim nastupom predstavile su nas učenice Ramona Žunić i Nevia Bilan. Ramona je izvela monolog iz djela Kupit ćemo pjesnika, Alfonsa Cruza (mentorica Daria Gospodnetić), a Nevia Bilan iz djela Tatin sin i ničija kćer, Markonija (mentorica Mateja Perić).
Scenskim skupnim nastupom predstavili su nas učenici Zola Ušalj, Mihaela Marcelić, Jakov Lisica i Lana Šešelja, oduševivši publiku svojom izvedbom teatra apsurda, dijela drame Svršetak igre, Samuel Becketta (mentorica Ivana Brković Pichler).
Na našim mrežnim stranicama pogledajte videa scenskih nastupa.