Posjet izložbi fotografija povodom 80-te obljetnice izdavaštva Slobodne Dalmacije

Autor: Tihana Magaš, 15. 3. 2023.

Učenici 3. a i 3. c posjetili su izložbu fotografija povodom 80-te obljetnice izdavaštva Slobodne Dalmacije u Gradskoj loži. Tom prigodom učenici su analizirali fotografiju kao povijesni izvor i rješavali materijale koje im je priredila njihova profesorica povijesti Tihana Magaš.

Uz to, učenici su imali priliku odgovoriti na pitanja kako unaprijediti nastavu u školi i koliko im se sviđa ovakav vid nastave.
Neki od odgovora su:
-Inovativno i zanimljivo. -Ubiju monotonije obične nastave koja oduzima koncentraciju i zainteresiranost te vrati volju za znanjem.
-Posjet izložbama, muzejima i drugim događanjima čini nastavu povijesti zanimljivijom. -Smatram da je i važno da prisustvujemo tim događanjima jer tako učimo, promatramo, uviđamo i razmišljamo više o samoj povijesti.
-Jedan od najboljih oblika nastave koji, osim što može biti edukativan oblik nastave, može biti i vrlo zabavan.
-Mislim da je to jako dobar i zanimljiv način za edukaciju. Drugačiji pristup izaziva zanimanje za nove teme i mislim da je zanimljivije gledati povijest, nego samo slusati o njioj.
-To mi je najdraži dio nastave jer ne sjedimo samo u klupama, nego možemo vidjeti.
-Sviđa mi se, drugačije od svakidašnjeg monotonog dana u školi.