Drugaši u istraživanju Zadra

Autor: Tihana Magaš, 15. 3. 2023.

Imamo sreću što nam je škola tako blizu povijesnog dijela grada pa nam je zapravo i cijeli taj dio naša učionica povijesti. Izazov pred 2. a i 2. b i upoznavanje sa srednjovjekovnim Zadrom u doba Arpadovića i Anžuvinaca, napravila je njihova profesorica povijesti Tihana Magaš.

Trebali su mapirati mjesta koja su povezana s ovim moćnim ugarskim vladarskim obiteljima, predstaviti svoje istraživačke radove, razgovarati sa stručnjacima i potražiti relevantne povijesne izvore koji će objasniti u kakvoj su vezi Zadar i navedene obitelji.

I naravno najzanimljiviji dio zadatka - nezaobilazni selfie svake grupe sa povijesnim blagom našeg Zadra.
Predstavljanje radova bilo je pred povjerenstvom razrednih kolega.