Učenici posjetili HNK i odgledali predstavu ''Poučak o suglasnosti''

Autor: Daria Gospodnetić, 17. 3. 2023.

Pomaže li čovjek čovjeku?”, osnovna je ideja predstave “Poučak o suglasnosti”, koja je nastala na predlošku dramskog teksta Bertolta Brechta, u izvedbi Kazališne udruge “Igrajmo se”, koju su večeras naši brojni učenici i profesori odgledali u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zadru. Čestitamo profesorici Matiji Šango Šimurina u čijoj režiji je nastala ova izvrsna i dinamična predstava, glazbenoj voditeljici, našoj profesorici Ivi Mustać Klarić te svim glumcima, među kojima su i naše učenice Nikoletta Martinov, Zola Ušalj, Mišel Tišma i Mihaela Marcelić, a naša Ena Vrkić rasturila je na bubnjevima. Bravo, cure!

Za Brechta kazalište je mjesto gdje gledatelje treba potaknuti na razmišljanje i djelovanje. Riječ je o epskom teatru, spoju glazbe, glume i filmskih isječaka, a glumci ove skupine svoj dio izvodili su, ne samo na pozornici, već i među nama, u publici, čime se razbija barijera glumaca i publike. Bertolt Brecht najistaknutiji je njemački dramatičar 20. stoljeća koji je protestirao protiv nepravednosti suvremene civilizacije.
Gledajući ovu antiratnu dramu, sa sobom odnijeli smo snažnu poruku kako moramo stupati prema promjenama koje će poboljšati čovječanstvo, moramo mijenjati Zakon o suglasnosti!