Jutro hrvatskog filma na Odjelu za izobrazbu učitelja i odgojitelja Sveučilišta u Zadru

Autor: Daria Gospodnetić, 20. 3. 2023.

Naši učenici 1. e razreda posjetili su Odjel za izobrazbu učitelja i odgojitelja u pratnji profesorica hrvatskog jezika Veronike Jurković i Darije Gospodnetić u sklopu Dana otvorenih vrata navedenog odjela. S ovim događanjem započeli smo tjedan čitanja u našoj školi u sklopu manifestacije Zadar čita, a ujedno nastavili s brojnim događanjima u sklopu naših školskih projekata Lektira na sceni i Lektira u kazalištu.

Studentice i moderatorica, profesorica Jelena Alfirević-Franić, pripremile su za nas program pod nazivom Jutro hrvatskog filma i prikazale nam brojne kratke filmove, izrađene u sklopu redovitog kolegija Medijska kultura, koji prikazuju poznata književna djela, bajku Crvenkapica braće Grimm, bajku Ružno pače H. C. Andresena te djelo Judita Marka Marulića u igranom i animiranom obliku. Na kraju, u igri najbrža ruka, jedna sudionica programa nagrađena je slikovnicom koju su također izradili studenti pod mentorstvom profesorice Jelene Alfirević-Franić.
Zahvaljujemo pročelnici Odjela za izobrazbu učitelja i odgojitelja Sveučilišta u Zadru Maji Cindrić na pozivu te lijepoj dobrodošlici, kao i profesoricama Katarini Ivon i Jeleni Alfirević-Franić na predivnom programu.
Svim studentima čestitamo na kreativnosti i izvrsno izrađenim filmovima. Sa sobom smo ponijeli brojne lijepe misli i odgojne poruke koje su predstavljene u navedenim filmovima.