Učenici drugih razreda sudjelovali u kvizu i obilježili manifestaciju "Zadar čita"

Autor: Božena Vulić Bauk, 27. 3. 2023.

Protekli tjedan, od 20. 3. do 24. 3., učenici drugih razreda, pod mentorstvom prof. Senke Weber i prof. Božene Vulić Bauk, sudjelovali su u manifestaciji ,,Zadar čita'' Gradske knjižnice Zadar. Ovogodišnja tema bila je Smijeh, a budući da su komedija i vrste smijeha dio plana i programa za 2. razrede, drugašima je to bilo i svojevrsno usustavljivanje i ponavljanje gradiva. Naime, naš doprinos manifestaciji bio je književni kviz po uzoru na popularne pub kvizove.

Dakle, pitanja su se ticala razvoja i osobitnosti komedije, ali i smijeha u ostalim književnim rodovima i vrstama, odnosno djelima koje su učenici čitali u dosadasnjem srednjoškolskom obrazovanju. Kviz je protekao u opuštenom i natjecateljskom ozračju, a najbolja ekipa nagrađena je peticom.