Edukacija učenika srednjih škola Državnog izbornog povjerenstva "I moj glas je bitan!"

Autor: Administrator , 3. 4. 2023.

Naši učenici 4. a, 4. c i 4. f sudjelovali su u edukaciji učenika srednjih škola Državnog izbornog povjerenstva pod nazivom "I moj glas je bitan!"
Državno izborno povjerenstvo Republike Hrvatske, uz suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja, i ove školske godine 2022./2023. nastavlja s provedbom projekta edukacije mladih birača pod nazivom "I moj glas je bitan!", koji je započet još 2018.

Cilj je upoznati buduće mlade birače – učenike završnih razreda srednjih škola - sa izborima koji se provode u Republici Hrvatskoj te načinom na koji se ostvaruje aktivno i pasivno biračko pravo, i to s posebnim naglaskom na izbore koji bi se trebali održati tijekom 2024. – izbore članova u Europski parlament iz Republike Hrvatske, izbore zastupnika u Hrvatski sabor i izbore za predsjednika Republike Hrvatske.
Sve srednje škole u Republici Hrvatskoj obavještene su o provedbi projekta odnosno o mogućnosti sudjelovanja na edukacijama.
Predstavnici Državnog izbornog povjerenstva, prema prethodnom dogovoru sa školama, posjećuju učenike završnih razreda srednjih škola na nastavi ili održavaju online edukaciju učenika, u pravilu u trajanju od jednog školskog sata.